Kategorie blog

Pierwszy zegarek dla dziecka

Pierwszy zegarek dla dziecka

Zakup pierwszego zegarka dla dziecka to szczególne wydarzenie. Zrozumienie pojęcia czasu oraz samodzielne odczytywanie i kontrolowanie godziny to bardzo interesującezagadnienie dla wielu maluchów. Nauka odczytywania czasu jest symboliczną chwilą w życiu każdego dziecka, która otwiera kolejny etap w jego rozwoju. Jakie zegarki dla chłopca i dziewczynki sprawdzą się najlepiej? Czym kierować się podczas wyboru pierwszego modelu czasomierza dla swojej pociechy?

 

Zegarki dla dziewczynki i chłopca – jaki typ czasomierza wybrać?

 

Wiele osób zastanawia się, czy istnieje granica wieku, od kiedy posiadanie zegarka przez dziecko jest normalnym zjawiskiem. Wybór rodzaju czasomierza powinien być ściśle dopasowany do umiejętności pociechy. Oferta zegarków dla dzieci jest bardzo zróżnicowana, co pozwala na zakup modelu najlepiej dopasowanego do Twojego dziecka. W naszej ofercie https://sell-watch.pl/ znajdziesz doskonałe zegarki idealne dla każdego malucha:

  • zegarek elektroniczny dla dzieci– posiada cyfrowy wyświetlacz, a jego podstawową zaletą jest łatwe odczytywanie cyfr arabskich z tarczy przez dziecko. Wiele elektronicznych modeli posiada również opcję wyświetlania daty oraz budzika;
  • zegarek analogowy dla dzieci– to model najbardziej przypominający pod względem wizualnym „dorosły” zegarek. To świetny zegarek dla 7 latka i starszych dzieci, które dzięki obecności na tarczy dużych, czytelnych cyfr i grubych wskazówek z łatwością zrozumieją, w jaki sposób należy odczytywać godzinę;
  • smartwatch– to zegarek sportowy dla dzieci, który oprócz elektronicznego wyświetlania godziny posiada dodatkowe funkcje, jak: odbieranie i wykonywanie połączeń, kontrola parametrów życiowych, możliwość uruchomienia systemu lokalizacji przez rodziców.

Wiele modeli zegarków na rynku sprawia, że można je podarować szkrabom, które radzą sobie z rozpoznawaniem cyfr. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas zakupu pierwszego zegarka dla dziecka?

 

Najważniejsze parametry i cechy zegarka dla dziecka

 

Podczas zakupu pierwszego zegarka dla dziecka warto zwrócić uwagę na:

  • czytelność tarczy zegarka

To jeden z najważniejszych parametrów czasomierza, który będzie decydował o efektywności nauki odczytywania godziny przez malucha. Dla młodszych dzieci warto wybierać zegarki elektroniczne, dzięki czemu malec będzie w stanie zrozumieć, na czym polega odczytywanie godziny. Z kolei dla starszaków sprawdzą się zegarki analogowe z dużymi, wyraźnymi cyframi oraz grubymi wskazówkami, które ułatwią odczyt czasu.

  • dziecięcy motyw i zachęcające kolory

Zegarki dla dziewczynki oraz chłopca powinny przede wszystkim wizualne zainteresować dziecko. Ciekawy design, intensywny kolor oraz motyw z bajki na pasku czy tarczy z pewnością spodoba się najmłodszym i starszym dzieciom.

  • wodoszczelność zegarka

Wodoszczelny zegarek dla dziecka jest doskonałym pomysłem na prezent. Odporność na wodę pozwoli uchronić czasomierz przed zniszczeniem, kiedy maluch podczas zabawy przez nieuwagę go zamoczy. Dodatkowo możliwość kąpania się na basenie czy w wannie z zegarkiem sprawi dziecku dużo frajdy i radości. 

  • wygoda i komfort użytkowania 

Komfort noszenia nowego zegarka dla dziecka powinien być jednym z najważniejszych parametrów, które rodzice biorą pod uwagę podczas zakupu. Powinien być on zatem wykonany z najwyższej klasy komponentów, które są odporne na zarysowania czy zniszczenie. Dodatkowo jego konstrukcja powinna być lekka, by nie obciążać delikatnego nadgarstka dziecka. Warto wybierać modele z paskami z silikonu lub skóry, które są przyjazne dla delikatnego ciała malucha. Ciekawe modele możesz znaleźć w naszej ofercie https://sell-watch.pl/zegarki-Flik-Flak.

 

Zakup pierwszego zegarka jest sporym wydarzeniem dla dziecka i jego rodziców. Odpowiednie przygotowanie do zakupu oraz zwrócenie uwagi na najważniejsze parametry urządzenia pozwoli kupić model, który sprawnie wprowadzi malucha w świat odczytywania godzin. Warto stawiać na egzemplarze, które wizualnie zainteresują dziecko, dzięki czemu maluch będzie chętnie zakładał czasomierz na nadgarstek i nosił go każdego dnia. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl