Kategorie blog

Jak skrócić bransoletę w zegarku?

Jak skrócić bransoletę w zegarku?

Jak skrócić zegarek bez wychodzenia z domu – ważne informacje

Samodzielne, estetyczne skrócenie zegarka nie jest problemem, jeśli jest się w posiadaniu modelu z bransoletą. Skórzane paski, dzięki swoim właściwościom i dziurkom umożliwiającym dopasowanie rozmiaru do nadgarstka, z reguły nie wymagają żadnych poprawek. 

Jednak, zanim przejdziesz do czytania instrukcji, z której dowiesz się, jak skrócić bransoletę zegarka, ważne, byś umiał rozróżnić rodzaj wybranej ozdoby.

Jeśli jest to bransoleta mediolańska wykonana ze stalowej siatki Mesh, problem zbyt dużego luzu może zostać rozwiązany natychmiast bez pomocy konkretnych narzędzi – bransoleta Mesh skonstruowana jest bowiem z subtelnej siateczki wykonanej ze stali szlachetnej, której długość można swobodnie regulować za pomocą przesuwania zapięcia.

Natomiast tzw. bransoleta segmentowa zbudowana jest ze stalowych elementów połączonych ze sobą teleskopowo. Wobec tego, by poprawnie skrócić pasek, należy wyjąć wybraną liczbę ogniw i dopasować bransoletę do swojego nadgarstka.

Jak zmniejszyć zegarek – krok po kroku

Jeśli przyjrzałeś się już swojemu czasomierzowi i wiesz, w jaki sposób został zbudowany, możesz zabrać się za jego zmniejszenie. Poniżej podamy sposoby skracania bransolety zegarka w zależności od jej modelu i budowy.

Skracanie bransolety z siatki Mesh (mediolańskiej)

Do demontażu tej bransolety nie potrzebujesz żadnych skomplikowanych narzędzi – wystarczy, byś zaczął od podważenia zatrzasku, który mieści się po stronie mocowania zapięcia. Następnie, gdy go odblokujesz, zacznij przesuwać go wzdłuż bransolety, tak byś dopasował rozmiar wg swoich preferencji. Na sam koniec zablokuj mechanizm mocujący.

Skracanie bransolety pinowej (segmentowej)

 Przed skracaniem bransolety w zegarku tego typu ważne, byś zaopatrzył się w niezbędne przybory, bez których nie rozpoczniesz pracy. Będzie to mały młotek oraz wybijak do bransolet dopasowany do rozmiaru dziurki w wybranym segmencie paska. Po przygotowaniu narzędzi możesz przystąpić do pracy:

  1. Przymierz zegarek i sprawdź, ile musisz usunąć elementów bransolety, by dopasować rozmiar zegarka do Twojego nadgarstka. Ważne: dopasowując bransoletę, musisz pamiętać o pozostawieniu w niej luźnego miejsca (tak, by można było wsunąć pod nią bez problemu mały palec).
  2. Bransoletę połóż tak, by strzałki zaznaczone na segmentach były skierowane w dół – pomoże w tym np. kostka montażowa.
  3. Następnie przesuń pionowy pasek w taki sposób, by dolny otwór wysuwał się poza krawędź kostki montażowej lub stołu.
  4. Teraz za pomocą  wprowadzenia wybijaka do górnego otworu wybijasz i łapiesz ogniwo. Pamiętaj jednak, że piny zawsze wybija się parami – kiedy usuniesz ogniwo z jednej strony bransolety, to samo musisz zrobić z tym umieszczonym po drugiej stronie.
  5. Pozostaje Ci tylko połączyć resztę elementów w całość i masz gotowy, dopasowany do Twojego nadgarstka zegarek!

Skracanie bransolety w zegarku – cena

Jeśli samodzielne skracanie segmentowej bransolety jest dla Ciebie za trudne, nie posiadasz potrzebnych narzędzi lub po prostu nie masz czasu na takie prace, najlepszym wyjściem będzie udanie się do zegarmistrza. Cena skracania bransolety w zegarku u specjalisty wcale nie jest wysoka, a masz za to pewność poprawnie i estetycznie wykonanej usługi.

By uniknąć takich sytuacji podczas zakupów w sklepach online z zegarkami, najlepiej podać obwód swojego nadgarstka zaraz przy zamówieniu. Pomoże to uniknąć niechcianych przeróbek i pozwoli cieszyć się pięknym, dopasowanym czasomierzem.

 

Zmniejszanie bransolety w zegarku - kiedy może okazać się niezbędne?

Wybór odpowiedniego designu zegarka i niezbędnych funkcji to nie jedyne aspekty, które warto brać pod uwagę. Oczywiście wyposażenie czysto techniczne jest niezwykle istotne, jednak na zadowolenie z korzystania z zegarka wpływa również ogólny komfort jego noszenia na ręce. Jeśli bransoleta jest zbyt luźna, jej skrócenie może okazać się konieczne. Nie warto bagatelizować tego problemu - szczególnie jeśli da się go w prosty sposób wyeliminować.

 

Skracanie bransolety w zegarku jest przeprowadzane wtedy, gdy nie przylega on odpowiednio do nadgarstka. W takiej sytuacji pojawiają się puste przestrzenie, co sprawia, że korzystanie z czasomierza przestaje być komfortowe. W takim przypadku należy wyregulować długość, ponieważ w innym przypadku może dość do zsunięcia się akcesorium z ręki. Może to grozić nawet jego zgubieniem, czego z pewnością chciałbyś uniknąć. Dopasowanie bransolety to rozwiązanie, które pomoże Ci uporać się z tym kłopotem.

 

Skracanie bransolety w zegarku - biżuteria dopasowana do Twoich potrzeb

Nawet szczegółowe zapoznanie się z ofertą dostępnych modeli może nie uchronić Cię przed koniecznością zmniejszenia bransolety w zegarku. Często zdarza się, że pierwsze przymiarki są złudne i może wydawać Ci się, że jest ona idealnie dopasowana. Jednak przy codziennym użytkowaniu wrażenia mogą się zmienić - niejednokrotnie w takim stopniu, że zaczniesz zastanawiać się, jak w prosty sposób zmienić długość bransolety. Wiedza na ten temat jest niezwykle przydatna w codziennym życiu. Możesz ją wykorzystać zarówno do skracania zegarka w przypadku własnej potrzeby lub służyć taką pomocą swoim bliskim. Ważne jest, aby przy regulacji bransolety czasomierza wziąć pod uwagę dokładny obwód nadgarstka osoby, która nosi go na co dzień. W ten sposób cały proces skracania zegarka nie pójdzie na marne, a efektem końcowym będzie otrzymanie zegarka idealnie dopasowanego.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl