Kategorie blog

TOP5 najdroższych zegarków świata w 2021 roku - ile kosztuje najdroższy zegarek na świecie

TOP5 najdroższych zegarków świata w 2021 roku - ile kosztuje najdroższy zegarek na świecie

Zegarki od wielu lat kojarzą nam się z symbolem elegancji i posiadania statusu. Potrafią one wzbogacić ubiór i podkreślić jego najważniejsze atuty. Aby ten dodatek mógł pełnić swoją praktyczną funkcję i służyć latami, potrzeba do jego wytworzenia wysokiej jakości materiałów, które będą odpowiadać za żywotność urządzenia. Oprócz tego niezwykle ważny jest wygląd, który spełni oczekiwania klientów. Zegarmistrzowie na całym świecie, od wielu lat, prześcigają się w pomysłach, mogących zadowolić najbardziej wymagających użytkowników. Wraz z tymi potrzebami rolę odgrywa cena, jaką trzeba zapłacić za wymarzony zegarek. Dzięki temu możemy przedstawić 5 najdroższych czasomierzy roku 2021. 

 

  1. Zegarek Patek Philippe 1527

 

Jest to zegarek szwajcarskiego przedsiębiorstwa Patek Philippe Geneve założonego w roku 1839, będącego pierwszym potentatem w produkcji zegarków kieszonkowych. Warto wspomnieć, że firma została otwarta, dzięki współpracy polskiego rzemieślnika Antoniego Patka oraz francuskiego zegarmistrza Adriena Philippe. Stworzyli oni działalność, która rozpoznawalna jest na całym świecie i do tej pory tworzy unikatowe zegarki, wykonane z największą dbałością o szczegóły. Jaka jest zatem cena czasomierza 1527? Jego wartość została wyceniona na kwotę 5,5 mln dolarów. Zawdzięcza to elementom wykonanym z 18-karatowego złota, a także zdobieniom utworzonym z 23 drogocennych klejnotów. Sam zegarek charakteryzuje się prostą, klasyczną formą, opartą na szwajcarskich mechanizmach. Skórzana bransoleta dodaje urządzeniu stateczności i podkreśla jego formę. Całość, wykonana z wysokiej jakości materiałów, przemawia za ceną, na którą ten zegarek opiewa. 

 

  1. Zegarek Patek Philippe Calibre 89

 

Calibre 89 to kolejny czasomierz marki Patek Philippe, który znalazł swe miejsce w tym notowaniu. Jest to zegarek kieszonkowy, powstały w roku 1989 z okazji 150-lecia działalności marki. Pomimo małych wymiarów i przemyślanej formy, zegarek waży aż 1,1 kg. Jest to zasługa znajdujących się w nim 33 mechanizmów, odpowiadających za jego różne, niepowtarzalne funkcje. Posiada on między innymi 2 cyferblaty, wskaźniki faz księżyca, wschodu i zachodu słońca, położenia gwiazd na niebie, a także wyznacznik Świąt Wielkiej Nocy. Calibre 89 został wytworzony z największą starannością o szczegóły, dzięki czemu w jego skład zalicza się aż 1728 elementów, w tym części wykonanych z platyny oraz różnych rodzaju złota. Wszystkie te aspekty przekładają się na cenę urządzenia, która wynosi 6 mln dolarów.

 

  1. Zegarek Patek Philippe 1518

 

Jest to ostatnie z urządzeń tego producenta, znajdujący się w tym notowaniu, jednocześnie otwierający TOP3 najdroższych zegarków świata. Czasomierz ten powstał w roku 1943, w ilości zaledwie 4 sztuk. Dzięki temu jest on niepowtarzalny i tak bardzo ceniony przez zegarmistrzów, a jego wartość wycenia się na 11 mln dolarów. W projekcie tego zegarka widać wyraźną inspirację ówczesnym nurtem modernizmu, który wpłynął na jego prostotę, połączoną z wyjątkową formą. Koperta została wykonana ze stali szlachetnej, przez co wykazuje elegancję i mocnym charakter. Patek Philippe 1518 to unikatowy zegarek, który do tej pory odznacza się stylem i przykuwa uwagę użytkowników. 

 

  1. Zegarek Joaillerie 101 Manchette 

 

Jest to wyjątkowy zegarek damski marki Jaeger LeCoultre, który wyróżnia się na tle innych produktów, dzięki dostrzegalnej formie bransolety, utworzonej z 576 diamentów i 18-karatowego złota. Pomiędzy tymi zdobieniami, znajduje się mały cyferblat z godziną. Joaillerie Manchette pełni funkcję praktycznego wyrobu biżuteryjnego, które cena opiewa na aż 30 mln dolarów. Nie raz został uznany za najdroższy zegarek świata. Warto dodać, że od wielu lat utrzymuje się on na szczytach notowań, a jego wartość uznaje się za bezcenną. 

 

  1. Zegarek Graff Hallucination Watch

 

Zestawienie zamyka czasomierz Graff Hallucination Watch, wyprodukowany przez Graff Diamonds i zaprezentowany po raz pierwszy w 2014 roku. Został on wykonany ze 110-karatowego złota, którego wykończenie stanowią rzadkie, różnobarwne diamenty, osadzane na zegarku ręcznie. Całość przyciąga uwagę swym kolorem, a jednocześnie wzbudza podziw wszystkich zegarmistrzów. To wyjątkowy wyrób, który odznacza się na tle innych czasomierzy. Pomimo tak barwnej kompozycji, jest stateczny i szykowny, nie obciąża użytkownika formą. Ile wynosi jego cena? Graff Hallucination Watch wyceniany jest na 50 mln dolarów, dzięki czemu to najdroższy zegarek świata w 2021 roku. Uznaje się go również za najdroższy zegarek w historii, bowiem do tej pory jeszcze nikt nie wyprodukował tak przemyślanego dzieła, które spełnia kryteria klientów i podkreśla ważną rolę diamentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl